RODZINA NA WIĘKSZYM

 

To jest program dla osób, które posiadają mieszkanko własne, ale trochę ciasne.

 

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, zapraszam do mnie – zaproponuję Ci szeroką ofertę większych mieszkań lub domów, a Twój lokal przyjmę w rozliczeniu.

 

Nie masz środków na dopłatę? Na Twoim mieszkaniu jest kredyt?

 

To nie problem, poradzimy sobie z tym! Jeśli tylko posiadasz zdolność kredytową, załatwię Ci finansowanie na bardzo dobrych warunkach.

 

Na dodatek możesz zostać w obecnym mieszkaniu aż do  wyremontowania nowo zakupionej nieruchomości. Innymi słowy, nie czekają Cię  dwie przeprowadzki.

 

 

 Chcesz poczytać więcej na ten temat? Zapraszam do lektury poniższego tekstu. 

 

 

Program „Rodzina na Większym” skierowany jest do osób, które planują zamianę swojego mieszkania na większy lokal lub dom. Zawsze w takiej sytuacji powstaje pytanie: czy najpierw swoje mieszkanie sprzedać, czy zacząć od kupna tej docelowej nieruchomości? Oba rozwiązania mają istotne minusy, a wariant drugi (najpierw kupno) wymaga posiadania bardzo wysokiej zdolności kredytowej. Szczególnie w sytuacji, gdy obecne mieszkanie też zostało zakupione na kredyt, który nie jeszcze spłacony.

 

W programie ‘Rodzina na Większym” posiadane mieszkanie traktujemy jako kapitał na zakup nowego. Jeśli planujemy zakup mieszkania za 500 tys. zł, mając lokal o wartości 300 tys. zł  wystarczy nam kredyt na 200 tys. zł.

 

Gdyby posiadany lokal był zadłużony (np. na 100 tys. zł), to wkładem własnym będzie wartość mieszkania pomniejszona o kwotę tego zadłużenia ( w opisanej powyżej sytuacji będziemy potrzebować finansowania z banku na kwotę 300 tys. zł).

 

Inne, bardzo istotne plusy zamiany w ramach programu „Rodzina na Większym”, to znaczne oszczędności na kosztach tak zawartej transakcji w porównaniu do drogi tradycyjnej (czyli osobno kupno nowej i sprzedaż obecnie posiadanej nieruchomości). Poniżej wymieniam najważniejsze:

 

  • niższe koszty kredytu: kredyt brany jest jedynie na kwotę stanowiącą różnicę cen obydwu nieruchomości,
  • oszczędność na prowizji: przy korzystaniu z usług agencji nieruchomości, przeprowadzając dwie odrębne transakcje - kupno i sprzedaż,  zapłacimy dwie prowizje (najczęściej znacznie wyższe od stosowanych przez Bożą Krówkę),
  • niższy podatek PCC: jeśli zamiana dotyczy 2 lokali mieszkalnych, to podatek ten płacimy od różnicy cen (2%).

 

Przykład: Jeśli nasze mieszkanie kosztuje 300 tys. zł, a kupowany lokal 500 tys. zł, przy zamianie zapłacimy tylko 4.000 zł podatku PCC (2% od 200 tys. zł), w przypadku zakupu – 10 tys. zł (tj. 2% od ceny zakupu).

 

Naszym klientem w ramach programu „Rodzina na Większym” może zostać także osoba, która planuje zamianę mieszkania na lokal podobnej wielkości, ale w innej lokalizacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

rozumiem